Tomáš Suslov v príprave s "áčkom" Groningenu!

17-ročnému Tomášovi Suslovi sa podaril obrovský úspech – zapojí sa do prípravy A-tímu holandského FC Groningen!

Slovenský stredopoliar prišiel do Holandska pred necelým rokom po nadviazaní spolupráce s našou agentúrou ČECH-Slovakia. Aj za taký krátky čas sa však stihol výborne adaptovať na nové prostredie a v drese Groningenu U17 odohral 20 zápasov a strelil tri góly. Vďaka skvelým výkonom sa Groningen na konci sezóny tešil z majstrovského titulu a Suslova si na posledné zápasy sezóny vybral tréner tímu do 19 rokov.

Mladý hráč sa však môže tešiť na ďalší zásadný krok v kariére – dnes 20. júna sa zapojí do prípravy s A mužstvom prvoligového Groningenu! Stalo sa tak po dohode Suslova s klubom a zástupcami našej agentúry o predĺžení hráčskej zmluvy. Suslov tak po prvý raz zažije prípravu na novú sezónu v najvyššej holandskej lige, ktorá sa začína 3. augusta.

Futbalové začiatky nášho reprezentanta sa spájajú s Tatranom Prešov, kde sa ako 15-ročný prebojoval do tímu U19 a stal sa najmladším hráčom v dorasteneckej lige. Suslov tiež pravidelne reprezentuje ​Slovensko v mužstve do 17 rokov a v minulosti hrával v tíme do 16 rokov, kde nazbieral najviac štartov zo všetkých mladých reprezentantov.​ V sezóne 2017/2018 spolu s nami stihol absolvovať úspešné stáže v Bayerne Mníchov a v FC Groningen.

Tomáš Suslov sa tak spolu s našou agentúrou postupne približuje k svojmu snu a cieľom, ktoré sme si spoločne vytýčili.