Reprezentant Marko Kelemen prestupuje z DAC do Trnavy!

Juniorský reprezentant Marko Kelemen prestupuje z Dunajskej Stredy do Spartaka Trnava!

Talentovaný 19-ročný útočník presvedčil „červeno-čiernych“ o svojich streleckých schopnostiach, stal sa druhým najlepším strelcom dorasteneckej ligy, ale príležitosť v základnej zostave „áčka“ Dunajskej Stredy nedostal.

Kelemen sa spolu s našou agentúrou ČECH-Slovakia so Spartakom dohodol na tri roky. „Ide o mladého hráča, mohol si vyberať kluby a sme radi, že sme ho získali my. Je to perspektívny hráč, ktorý dostane šancu a veríme, že sa presadí,“ vyhlásil po prestupe športový riaditeľ Trnavy Andrej Kostolanský.

19-ročný Kelemen je odchovancom Rožňavy a reprezentoval Slovensko vo viacerých mládežníckych kategóriách. Z prestupu do Trnavy má veľkú radosť, ale nezabudol ani na Dunajskú Stredu, za ktorú nastrieľal vyše 60 gólov v rôznych mládežníckych kategóriách. „Chcem sa poďakovať vedeniu DAC Dunajská Streda Janovi van Daele a mládežníckym trénerom, že ma z Rožňavy vytiahli do veľkého futbalu a pomohli sa mi zlepšiť. Ale nevidel som v klube veľkú perspektívu a šancu pravidelne hrávať v prvom mužstve. Vždy som rešpektoval rozhodnutie trénerov, a tak nám neostávalo nič iné len sa poobzerať po inom klube. A po stretnutí s pánmi Kostolanským a Černým, ktorí mi predstavili nový projekt Spartaka Trnava som získal pocit, že toto je klub, v ktorom si viem predstaviť svoju ďalšiu budúcnosť, za ktorý chcem strieľať góly a už bude len na mne ako využijem šancu, ktorú si chcem na tréningu vybojovať,“ vyjadrila sa nová posila trnavského kádra.

Gratulujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s Markom v novom pôsobisku!