Peter Kolesár oslavuje narodeniny aj úspešnú sezónu

Dnešný oslávenec Peter Kolesár má za sebou veľmi úspešnú sezónu na klubovej aj reprezentačnej úrovni.

Pre hráča Michaloviec sa uplynulá sezóna začala už 29. júla v ligovom zápase proti Dunajskej Strede a skončila sa 9. júna, keď nastúpil v základnej zostave reprezentácie Slovenska do 21 rokov proti Česku. Za týchto 10 mesiacov odohral v drese Michaloviec 28 ligových zápasov, pričom v drvivej väčšine bol súčasťou základnej zostavy. Strelil päť gólov a pripísal si osem asistencií. Kolesár sa činil aj v Slovenskom pohári, keď vo štvrťfinále strelil dôležitý gól a poslal Michalovce do semifinále.

Kolesárove služby okrem toho niekoľkokrát využil aj Slavoj Trebišov, s ktorým majú Michalovce dohodu o spolupráci.

Vďaka stabilným výkonom si Peťo zaslúžil aj pozvánku do reprezentácie SR, kde si postupne vybojoval pozíciu v mužstve. Proti Grécku nastúpil hneď od začiatku a pripísal si jeden gól a jednu asistenciu. Proti Portugalsku odohral druhý polčas a stál aj pri vysokom víťazstve proti Arménsku.

Dnes už 21-ročný Peter Kolesár má tak v tejto sezóne na konte úctyhodných 41 zápasov, 7 gólov a množstvo asistencií.

Kolesárove úspechy nezostali nepovšimnuté. Okrem konkrétnej ponuky zo Slovenska našu agentúru kontaktovali aj viaceré české a poľské prvoligové kluby, ktoré pozorne sledovali jeho výkony. Bližšie informácie sme posielali aj do holandských a belgických klubov, takže nie je vylúčený prestup ešte počas tohto transferového obdobia.

Petrovi k dnešným narodeninám želáme najmä veľa zdravia, aby jeho progres nepribrzdilo žiadne zranenie a nech sa mu strelecky darí aspoň tak ako v aktuálnej príprave, kde zaznamenal viacero gólov. Teší nás, že môžeme s Petrom spolupracovať na jeho kariérnej ceste a sme hrdí na jeho pokrok!